کپسول‌های آتش نشانی

کپسول آتش‌نشانی دستگاهی سایت برای خاموش نمودن آتش . این وسیله جزء خاموش کننده‌های آتش قابل حمل دستی بوده و با توجه به نوع آتش ترکیبات مختلف مانند آب، پودر و گاز، گاز دی اکسید کربن را با فشار بر روی آتش می‌افکند.

کپسول‌ آتش نشانی استوانه‌های فلزی محکمی هستند که با آب یا یک نوع ماده خفه کننده مانند دی اکسید کربن پر شده‌اند و وقتی اهرمی را که بالای این استوانه‌است فشار دهید، ماده با فشار زیادی از کپسول خارج می‌شود . در این کپسول‌ها یک لوله، مخزن تحت فشار کپسول را به قسمت بالای کپسول متصل و یک شیر فنری نیز ارتباط میان لوله را با دهانه خروجی مسدود کرده‌است. در بالای سیلندر، سیلندر کوچک دیگری وجود دارد که با گاز فشرده‌ای مانند دی اکسید کربن پر شده‌است و یک شیر جلوی انتشار دی اکسید کربن را می‌گیرد.

برای استفاده از کپسول آتش نشانی باید ضامن کپسول را کشیده و اهرم آن را فشار داد. این اهرم یک میله را فشار می‌دهد تا شیر فنری را به پایین فشار دهد و مسیر خروجی را باز کند. گاز فشرده شده بر اثر فشار رها می‌شود و با نیروی قابل ملاحظه‌ای از مخزن به دهانه خروجی منتقل شده، خارج می‌شود .

باید آن را مستقیماً روی سوخت هدف گیری و روی تمامی سوخت پخش کرد. کپسول آتش نشانی  را با اندازه‌های مختلف و گازهای مختلف می‌سازند .

انواع کپسول‌ آتش نشانی : co2 -پودر و گاز – هالوژن – آب و… هریک از آنها کاربرد ویژه دارد.

کپسول‌ آتش نشانی محتوی آب WATER FIRE EEXTINGUISHER

۲- کپسول‌ آتش نشانی محتوی پودرPOWDER FIRE EEXTINGUISHER

۳- کپسول‌ آتش نشانی محتوی گاز CARBON DIOXIDE FIRE EEXTINGUISHER

۴- کپسول‌ آتش نشانی محتوی کف EEXTINGUISHER FOAM FIRE

۵- کپسول‌ آتش نشانی مواد هالوژنه HALOGENATED FIRE EEXTINGUISHER

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *